Windows ve Windows Phone Oyun Geliştiricilerine Özel Ödüllü Yarışma

Unity, Windows ve Windows Phone için kendi oyun motoru ile oyun geliştirenleri yarışmaya çağırıyor. Hazırlanmakta olan veya bu platformlar için yayınlanmış bir oyunla katılabileceğiniz yarışmada birbirinden değerli ödüller sizi bekliyor.

UnityWindows

Birincilik ödülünün 50.000 dolar olduğu yarışmaya başvurular 20 Temmuz 2014 tarihine kadar sürecek ve kazananlar 13 Ağustos 2014 tarihinde açıklanacak.

Microsoft ve Unity yetkililerinin jüri olarak görev yapacağı yarışmada her başvuruda oyunun görsel ve ses kalitesi ile kullanıcı deneyimi % 50, fikrin özgünlüğü % 30, teknik özellikler ise % 20 oranında değerlendirilecek.

Yarışmaya katılım şartı olarak oyunun Unity 4.3.4 veya daha üst sürümü ve Visual Studio Express (veya başka bir SKU) 2013 veya daha üst sürümünde hazırlanmış olması gerekiyor. Ayrıca oyunun özgün olması, Windows 8/8.1 veya Windows Phone 8/8.1’de oynanabilmesi ve 20 Temmuz 2014 tarihine kadar Windows ve/veya Windows Phone Mağazası’nda yayınlanmış olması şartları da aranıyor.

Eğer oyun Windows veya Windows Mağazası’nda yayındaysa yarışmanın ana sayfasından doğrudan başvuru yapılabiliyor.

Oyun yeni hazırlanacaksa veya geliştirme aşamasındaysa http://unity3d.com/contest/windows adresindeki yönlendirmeler sayesinde katılımcılar yarışmaya kayıt olup, oyunlarını Windows veya Windows Phone mağazasında yayınlayabiliyorlar ve oyun yayınlandıktan sonra yarışma için başvuruda bulunabiliyorlar.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için ve kayıt için bu bağlantıyı adresini, katılım koşulları için ise bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.