Dev2Win ile ATOM’un En Yeni Oyunları Windows 8’de!

Bu yıl Microsoft Türkiye olarak ATOM ile ikincisini düzenlediğimiz oyun geliştirme yarışması Dev2Win’de final heyecanı yaşandı. Bu heyecanlı finalde ATOM mezunları, oyun sektörünün önde gelenleri ve Microsoft MEA Bölge İş Geliştirme Müdürü Buğra Karabey’den oluşan jürinin değerlendirmesi sonucunda dereceye giren 3 ekip, ödüllerini ATOM’un kuruluş yıl dönümü kutlamaları esnasında ATOM Direktörü Elif Buğdaycıoğlu’ndan aldılar.

Yarışmaya ATOM bünyesinde çalışan 8 ekip katıldı ve toplam 10 oyun 2 hafta içerisinde hayata geçirildi. Windows uygulama mağazasında yayınlanan bu oyunların tamamı kısa bir süre için tamamen ücretsiz olarak edinilebiliyor. Ayrıca oyunlardan ikisi Windows Phone uygulama mağazasında yerini aldığından cep telefonlarında da oynanabilecek. Universal App olarak yayınlanan bu oyunlar Türkiye’nin ilk çok platformlu oyunları arasına da girdiler.

Dev2Win_1a

Dev2Win’de dereceye giren ekiplerle selfie 🙂

Dev2Win_1bDereceye girenler:

1.lik ödülü 5.000 TL’ye hak kazanan

Ekip: Aslan Game Studio
Oyun: Alkekopter

Hayal edin; havada süzülen bir kurukafasınız, tek silahınız da size büyülü bir zincirle bağlanmış bir ateş topu. Alkekopter böyle bir şey işte. Uçan düşmanlarınıza karşı elinizdeki zincirli ateş topunu özgürce savurabildiğiniz bir oyun. Bu fizik tabanlı, bağımlılık yapıcı oyunu öğrenmesi kolay, ustalaşması ise zor. Oyunu Windows cihazınıza buradan, Windows Phone cihazınıza da buradan yükleyip eğlenmeye hemen başlayabilirsiniz.

Dev2Win_2

 

2.lik ödülü olan 3.000 TL’ye hak kazanan

Ekip: Hayali & Deniz
Oyun: Seyyare

Hoca Nasreddin bir feylezof, bir aksi adamdır. Köylüye sürekli dersler verir, güldürürken biraz fazla düşündürür, dediklerinin tam aksini yapar. Köylünün sabrı yavaş yavaş taşmaktadır. Nasreddin’i kovalamaya başlarlar. Önüne tavuklar, kargalar, kesilmiş ağaçlar, köy halkından insanlar çıkacaktır, dikkatli ol. Peki Nasreddin’i, dünya denen bu seyyarede kızgın köylülerden kaç gün kaçırabilirsin? Sorunun cevabını öğrenmek için oyunu buradan Windows cihazına indir ve hemen oynamaya başla.

Dev2Win_3

3.lük ödülü olan 2.000 TL’ye hak kazanan

Ekip: Ludio Studio
Oyun: Colors of Ludi

Oyunumuz oldukça basit. Size söylenen renk düzenini takip ederek balıkları yakalamaya başlayın. Dikkat edin, sakın doğru renklerden şaşmayın!

Oyunu buradan Windows cihazınıza yükleyerek hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Dev2Win_4

 

Katılan diğer ekipler ve oyunları ise şöyle;

Cetciz Games – Save the Cave

Tarumar – FriendShip Windows 8 – Windows Phone

MagicLab – Kids ABC 3D

Gama Prime – Ulubatlı

ArchMetal Games – Slap of Death ve Eye of Tornado

Katılan tüm ekipleri tebrik ediyor, sizleri bu oyunlar kısa bir süre için ücretsiz indirmeye davet ediyoruz!

ODTÜ Teknokent Yönetim A.Ş. bünyesinde kurulmuş bir ön kuluçka merkezi olan Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM), METUTECH-ATOM 2008 yılından beri hizmet veriyor. Bugüne kadar 100’ün üzerinde genç girişimciyi 40 ayrı ekip halinde şirketleşme sürecine hazırlayan ATOM, piyasa değeri 1,5 Milyon ABD Doları üzerinde yatırım seviyesine ulaşmış toplam 11 ekibi şirketleştirmiştir. Bugüne kadar 1.000’in üzerinde kişiyi eğiten ATOM bünyesinde 5 dönem süresince 200’ün üzerinde bağımsız oyun geliştirilmiştir.