Microsoft Ankara Ofisinin Kapılarını Geliştiricilere Açıyor

Son yıllarda girişimcilik ve özellikle bilişim alanında kendi girişimini oluşturmak, dünyada olduğu gibi ülkemizde de yükselen değerler arasında. Bunda Facebook, Twitter, Instagram gibi popüler servislerin küçük birer girişimci projesi olarak yola çıkmasının etkisi ise şüphesiz.

WinAppFarm_622

Microsoft Türkiye olarak bilişim alanında Türkiye’nin potansiyelinin çok yüksek olduğunu farkındayız. Yürüttüğümüz ulusal ve uluslararası programlar ile bu potansiyelini değerlendirmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. İşte bu kapsamda Türkiye’nin önemli teknoloji geliştirme merkezlerinden biri olan Bilkent Cyberpark ile beraber önemli bir faaliyeti hayata geçirdik.

Mobil iş fikrini hayata geçirmek için Windows 8’i tercih eden tüm geliştiricilere açık olan WinAppFarm programı, bir girişimci hızlandırma programıdır. Program kapsamında Microsoft ofisinde uygulamalarını geliştirmek için 8 haftalık bir maratona katılacak ekipleri her hafta düzenlenecek eğitimler, Microsoft mühendisleri tarafından mentörlük ve daha pek çok sürpriz bekliyor. Her dönemin en iyi uygulaması, uygulama mağazasında ön plana çıkarılacağı gibi 1 yıl sürecek program sonunda jüri değerlendirmesiyle seçilen ekip, 1 yıl süreyle CyberPark bünyesinde ofis sahibi olacak.

Programa başvuru ve detaylar için adres: http://winappfarm.com