Windows Phone Sertifikasyon Süreleri Kısaldı

Windows Phone topluluğundan aldığımız geri bildirimler bize çalışmalarımızda yol gösteriyor. Geri bildirimler arasında öne çıkan taleplerinizden biri de uygulama sertifikasyonu için gereken sürenin kısalmasıydı. Son birkaç aydır biz de, uygulama kalitesini korurken iş dönüş süresini büyük ölçüde azaltmak için sertifikasyon iş akışımızı yeniden tasarlıyoruz.

IC622516

Birkaç haftadır, büyüme ve ölçeklemenin bir sonraki aşaması için hazırladığımız yeni kolaylaştırılmış iş akışını en küçük ayrıntısına kadar inceliyoruz. İncelememizin başlarında iş dönüş süresinin bir günden az, hatta bazı durumlarda sadece bir saat sürdüğünü gördük.

Bu değişikliklerle birlikte aynı zamanda sertifikasyon teslim sonuçları için geliştirilmiş yaklaşımımızı fark edeceksiniz. Standart PDF eki yerine, geliştiriciler artık Geliştirici Merkezi Gösterge Tablolarında, Uygulama İnceleme ile birlikte testin tamamlandığını belirten ve bütün önemli uygulama bilgilerini kolay ulaşılabilir bir yerde tutan bir e-mail bildirimi alacaklar. Ayrıca birden fazla uygulamaya sahip olanlar için formatı sonuçların daha kolay okunabileceği ve anında tanımlama için uygulama ikonunu da içeren bir şekilde güncelledik. Gösterge tablonuzda Uygulama İnceleme sonuçlarınızı kontrol ederken, aynı zamanda geliştirilmiş uygulama indirme ve uygulama içi satın alma dosyalarına da bakmak isteyeceksiniz. Bu iki özellik artık ek kullanıcı analizi vermek için uygulama sürümü, dil, yaş grubu, cinsiyet, telefon üreticisi ve cep telefonu operatörü gibi yeni veriler de içeriyor.

Değişiklikleri en ince ayrıntısına kadar incelemenin ve tüm Windows Phone topluluğunu yeni iş akışına dahil etmek birkaç hafta daha sürebilir. Biz geçiş yaparken göstereceğiniz anlayış için şimdiden teşekkür ederiz.

Ayrıca Windows için de uygulama geliştirenlere yönelik Windows uygulaması gönderim süreciyle ilgili de iyileştirmeler yaptık. Burada uygulamanızın çıkış tarihini ve zamanını seçebilmeniz gibi ek kontroller sağladığımız gibi uygulamanız sertifikasyon sürecindeyken çıkış tarihi değişikliği yapma esnekliği de sunuyoruz. Bundan sonra uygulamanıza gelen bir şikayeti değerlendirmek ve bir hatayı düzeltmek için uygulamanızı listeden kaldırma ve yeniden yayınlama gibi kullanışlı bir özelliğe de sahip olacaksınız. Zamanla Windows geliştiricileri için iyileştirmeler yapmaya ve sertifikasyon sürelerini azaltmaya yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Geri bildirimlerinizi bize ulaştırmaya devam edin, sizi dinliyoruz.