İşletmenizi Güncel Microsoft Teknolojisine Nasıl Yükseltirsiniz?

Günümüzün hızlı tempolu dünyasında, verimli çalışmak çok şey ifade ediyor. Küçük işletmeler de dahil herkes daha büyük, daha iyi, daha hızlı olmanın peşinde. Tabii ki teknoloji günlük yaşamımızda işlerimizi kolaylaştırıyor. Bununla birlikte birçok küçük işletme teknoloji konusunda geride kaldı. Sonuç? Daha az verimlilik, mutsuz müşteriler, rekabette yetersiz kalma ve belki de hepsinden kötüsü mali kayıplar. Rekabet gücünü koruyabilmek için, küçük işletmelerin işletim sistemi ve yazılımlarını Windows 8.1 ve Office 365’e yükseltmeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

ModernWindows

KOBİ’ler ve kanal ortakları konusunda uzman küresel analiz ve araştırma kuruluşu Techaisle tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan bir araştırmada güncel olmayan teknolojileri kullanan işletmelerdeki sadece 3 bilgisayarın yılda ortalama 1.683 dolar bakım ve sürüm yükseltme maliyeti olduğunu ortaya çıkardı. Bu rakam güncel bir bilgisayarın bakım maliyetinin kat kat üzerinde. Aynı zamanda eski bilgisayarların onarım ihtiyacı nedeniyle, çalışan başına yıllık 42 saat verimlilik kaybı da çalışmanın diğer bir bulgusu.

8 Nisan 2014 tarihinde Windows XP ve Microsoft Office 2003 desteğinin sona ermesi nedeniyle küçük işletmeler artık kendi sistemlerini yükseltmek için harekete geçmeliler.  Teknolojiye meraklı olmayan ya da teknik açıdan yetkin olmayan işletmeler yükseltmede işlemlerini kolaylaştırmak için aşağıdaki iki yönteme başvurabilirler:

1. Bir teknoloji iş ortağı bulun

Bilişim danışmanı veya BT sağlayıcısı olarak adlandırılan bir iş ortağı, küçük işletmelere ihtiyaçlarını karşılayacak cihaz ve yazılım konusunda karar vermeleri yönünde destek sunabilir. Birçok durumda, bir iş ortağı aynı zamanda işletmelerin yeni teknolojileri kurmalarında ve hatta yazılım araçlarında çalışanları eğitmelerinde de yardımcı olacaktır.

Teknik yükseltmelerle ilgili yardımcı olabilecek Microsoft Certified Partner bulmak için, küçük işletmeler:

  • Halen çalıştıkları BT sağlayıcısına başvurabilir.
  • Kendi ihtiyaçlarını karşılayan yerel bir teknik iş ortağı bulmak için Microsoft Pinpoint sitesinden yararlanabilirler.

 2. Kendiniz yapın

Yeni işletim sistemi ve üretkenlik araçlarıyla uyumlu bilgisayarlara sahip teknik açıdan yetkin işletmeler, yükseltme işlemlerini kendileri de yapabilirler. Mevcut bilgisayarınızın Windows 8.1 gibi modern işletim sistemleriyle çalışıp çalışmayacağını Windows 8.1 web sitesinden öğrenebilirsiniz. Alternatif olarak küçük işletmeler mevcut bilgisayarlarının Windows 8.1 ile çalışıp çalışmayacağını öğrenmek için Windows 8 Yükseltme Yardımcısını indirebilir ve yeni işletim sistemini yüklemek, önemli ayarları ve dosyaları yedeklemek için yükseltme öğreticideki adımları takip edebilirler. İşletim sistemi sürümünü Windows 8.1’e yükselten bir küçük işletme, iş ihtiyaçlarına uygun Office 365 aboneliğini seçebilir. Microsoft olarak sizlere ayrıca uygulamaların yeni teknolojiyle uyumlu olup olmayacağını belirlemek için ücretsiz araçlar sağlarken, işletmelerin güvenle yeni cihazlarına dosya ve veri transferi yapabilmeleri için yardımcı kaynaklar da sunuyoruz.

Şimdi başlayın

Modern teknolojiye yükseltmenin faydaları hakkında bilgiye ve yükseltme işlemi yardımı için, Windows XP Emekliye Ayrılıyor sayfasını, Windows 8 Pro web sitesini ve İşletme için Office 365 web sitesini ziyaret edebilirsiniz.