Windows Azure BizTalk Hizmetlerinin Yeni Güncellemesi Yayında

Windows Azure BizTalk Hizmetleri’nin yeni güncellemesinin yayınlandığını açıklamaktan mutluluk duyuyoruz.

Azure yönetim portalından BizTalk Hizmetleri oluşturan müşterilerimiz yeni özellikleri, İndirme Merkezi’nden güncelllenmiş SDK’yı indirerek kullanmaya başlayabilirler. Hizmeti halen kullanmakta olan müşterilerimiz önümüzdeki günlerde ayrı ayrı BizTalk Hizmetleri güncellemeleri yayınlandıkça yeni işlevlerin eklenmeye başladığını görecekler.

BizTalkServices

Bu güncelleme ile gelen anahtar özellikler şunlar:

EDIFACT protokolü desteği

EDIFACT mesajlaşma özelliği, Avrupa, Asya ve Avustralya’daki müşterilerimizin yaygın mesajlaşma formatında B2B uygulamaları oluşturabilmelerini sağlıyor ve bu müşteriler için önemli bir talebi karşılıyor.

EDIFACT mesajlaşmayı D10B sürümlerine kadar platform üzerinde yerleşik olarak destekliyoruz. Yeni güncelleme ile birlikte yığınlama, izleme, EDIFACT ile AS2 de destekleniyor. X12 mesajlaşma için 6030’a kadar ve onaylar için 997’ye ek olarak Mesaj Type 999 desteği de eklendi.

Bina içi bağlantı için basitleştirilmiş kurulum

Bulut ve bina içi sistemler arasındaki bağlantıyı kuran uygulamalar için BizTalk Adapter Services (BAS) yerinde kurulumu basitleştirdik ve artık bir SQL Server kurulumu yapmaya gerek kalmıyor. BizTalk Adapter konfigürasyon verisi, artık bina içi sistemde gerekli olan SQL ekspres konfigürasyonda ek bir işlem yapmaya gerek kalmadan, bulutta depolanıyor.

Hizmet sürücüsü entegrasyonunda geliştirmeler

Bu güncelleme ile hizmet sürücüsü sıralarından ve başlıklarından mesaj çekme desteği de eklendi. Böylece başka bir ara hizmete yazmaya gerek kalmadan bir BizTalk Bridge’in bir hizmet sürücüsü sırasından veya başlığından mesaj çekmesi sağlandı. Bu hizmet aynı zamanda Azure portalı ve Visual Studio’da uzlaşmalar ve köprülerle hizmet sürücüsü sıraları ve başlıkları hizmet sürücüsü paylaşımlı erişim imzalarını da destekliyor.

Yedekleme ve yeniden yükleme desteği

BizTalk Hizmetleri içinde yedekleme operasyonları artık Azure yönetim portalı üzerinden kolaylıkla konfigüre edilip yönetilebiliyor. İçinizin rahat etmesi için bir yedekleme zamanlaması yapabilirsiniz. Yeni bir hizmete yeniden yükleme Azure portalı kullanılarak kolaylıkla yapılabilir.

Operasyon sistem günlüğü desteği

WABS hizmeti artık Azure Operasyon Sistem Günlükleri ile bütünleştiğinden BizTalk Hizmetleri için yönetim görevleri müşterilerin kullandığı diğer hizmetler ile birlikte denetlenebiliyor.

Yeni özellikler hakkında ayrıntılı bilgi almak için bu bağlantıyı ziyaret etmenizi öneririm.

Umarız bu yeni özellikler entegrasyon senaryolarınıza değer katar ve BizTalk Hizmetleri deneyiminizi zenginleştirir. BizTalk Hizmetleri’ni önümüzdeki aylarda daha fazla yeni senaryo ve özelliklerle geliştirmeyi planlıyoruz. Geri bildirimlerinizi BizTalk Hizmetleri forumundan veya bu bağlantıdan bize ulaştırabilirsiniz.