Microsoft Çalışanları İyilik Peşinde Koşuyor

2 Mart Pazar günü gerçekleşecek 9. ÖGER Antalya Maratonu – Runtalya’da Microsoft Türkiye çalışanları olarak, Adım Adım oluşumu aracılığıyla 8 ayrı sosyal sorumluluk kurumunun topluma yararlı projeleri için bağış toplamak için koşacağız. Microsoft Türkiye bu yıl, Microsoft çalışanlarının yaptığı her bağışa karşılık eşit miktarda bağışta bulunacak. Böylece Microsoft çalışanlarının yaptığı bağış miktarı ikiye katlanacak.

MS_Kosu_622

Kurumsal vatandaşlık anlayışının gereği olarak sosyal sorumluluk çalışmalarını, ülkemizin geleceğine yapılmış uzun vadeli yatırımlar olarak görüyoruz. Microsoft olarak şimdiye kadar, toplum hizmeti konusunda birçok ortaklık ve projeler yürüttük. Finansal bağışlar, yazılım bağışları, müfredat bağışı, teknoloji çözümleri ve çalışanlarımızın gönüllü çabaları eşliğinde fark yaratan kurumları ve projeleri desteklemeye devam ediyoruz.

Sağlıklı yaşam, sağlıklı projelere destek

Microsoft Türkiye ekibi olarak, 4 yıldan uzun süredir spor kültürünü yaygınlaştırmak ve sportif etkinlikler aracılığıyla bağışta bulunmak isteyen kişi ve kurumlarla ihtiyacı olan kişileri buluşturma amacıyla kurulan Adım Adım oluşumunda yer alıyoruz. Böylece hem birlikte spor yapıyoruz, hem de sosyal sorumluluk kurumlarının topluma faydalı projelerini hayata geçirmek için Microsoft çalışanlarından ve kendi çevremizden bağış topluyoruz.

Bu yıl ekibimiz tarafından toplanan bağışlardan faydalanacak olan projeleri şöyle sıralayabiliriz:

Her sporcu 15 kişiye yardım ediyor

Microsoft Türkiye çalışanlarının destek verdiği Adım Adım, başta uzun mesafe koşuları olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamak üzere kurgulanmış bir oluşum olarak öne çıkıyor.

2007 yılından bugüne 1.700 Adım Adım sporcusu, 2 bin 900 adet yardımseverlik koşusuna katılarak 34 bin bağışçıdan toplam 4 milyon 700 bin TL topladı. Her bir Adım Adım sporcusu, yalnızca koşarak 15 kişiye yardım etti.