Miele Müşteri Memnuniyetini Microsoft Dynamics CRM ile Sağlıyor

Müşterileriyle aralarındaki iletişimi güçlendirerek zorlu rekabet koşullarında öne çıkmayı hedefleyen kuruluşlar Microsoft Dynamics CRM çözümümüzden yararlanıyorlar. Ev eşyası ürünlerinde Avrupa’nın önde gelen markalarından Miele de müşteri odaklı pazarlama stratejisi kapsamında Türkiye’deki müşterileriyle daha yakın olmak ve müşterilerini memnun ederek birer ‘marka elçisine’ dönüştürmek için Microsoft Dynamics CRM’i tercih etti.

2007 yılında alınan bir kararla, Miele markası B2B’den çıkarak doğrudan tüketiciye de hitap eden bir markaya dönüşmesi farklı ihtiyaçları gündeme getirdi. Şirket bu kararla birlikte internet sitesi, çevrimiçi uygulamalar ve müşteriyle doğrudan iletişimin öne çıktığı yeni bir pazarlama modeline geçti.

Türkiye’de ev eşyaları kategorisinde yaşanan büyük rekabette Miele markasının bilinirliğini artırmak amacıyla müşteriyle doğrudan iletişim için iyi bir CRM altyapısı kurgulamaya karar veren şirket Dynamics CRM platformumuzu kullanmaya başladı.

Microsoft Dynamics CRM’in kullanıcı dostu arayüzü, operasyonel sistemlerle olan uyumu ve süreç fonksiyonları, Miele’nin müşterileriyle olan yakınlığını ve verimliğini en üst seviyeye çıkarmasına yardımcı oluyor.

Miele, Microsoft Dynamics CRM’in sunduğu esnek yapı sayesinde pazar niteliklerine hızla uyum sağlamanın yanı sıra ihtiyaç duyduğu tüm fonksiyonlara ulaşabiliyor. Platform ayrıca Miele’nin büyüme planlarına uygun olarak gerektiğinde kolayca genişleme imkanı sunuyor.

Miele, Microsoft Dynamics CRM sayesinde artık müşteriye özel kampanya ve teklifler sunabiliyor, daha iyi pazarlama yapabiliyor ve bayileri daha nitelikli bilgiyle daha iyi hizmet verebiliyor.

Proje, Microsoft Dynamics CRM ve Microsoft .Net platfomunda kurumlara özel çözümler geliştirmek misyonu ile 2010 yılında kurulan BMTECH işbirliği ile gerçekleşti. Microsoft çözüm ortağı olan BMTECH, Türkiye’nin yanı sıra Kanada, İrlanda, ve Portekiz gibi ülkelerde de sektörünün önde gelen kuruluşlarına rekabet avantajı sağlayan benzer projelerde Microsoft ile birlikte çalışıyor.

Microsoft Dynamics çözümleri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve müşterilerimizle birlikte oluşturduğumuz diğer başarı hikâyelerimiz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.