PowerPoint 2013’de Sunulara SmartArt Grafikleri Ekleme

Microsoft Office 2007 ile gelen, 2013 ile geliştirilen güzel özelliklerinden biri de “SmartArt Grafikleri”. SmartArt grafik­lerini kullanmak bilgi ve fikirleri görsel olarak sunmak için ideal bir yöntemdir.

PowerPoint sunuları çoğunlukla madde işaretli listeler bulunan slaytlar içerdiğinden, slayt metnini çabucak bir SmartArt grafiğine dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, PowerPoint sunularında SmartArt grafiğinize animasyon ekleyebilirsiniz. Bir SmartArt grafiği oluştururken sizden, İşlem, Hi­yerarşi, Çember veya İlişki gibi bir SmartArt grafik türü seçmeniz istenir. Türler, SmartArt gra­fiği kategorilerine benzer ve her tür farklı birkaç düzen içerir.

1. SmartArt grafiği eklemek istediğiniz slaydı görüntüleyin.

2. Ekle sekmesi > Çizimler grubunda > SmartArt komut düğmesini tıklayın. SmartArt Gra­fiği seç penceresinde eklemek istediğiniz SmartArt grafiğini seçin. Tamam düğme­sini tıklayın.

Office_2013_Tips_34_1_622

3. Eklenen SmartArt grafiğine girmek istediğiniz metin ve değerleri, metninizi buraya yazın kutusuna veya SmartArt grafiği metin kutularına (şekillerin içine) yazın. SmartArt Araç­ları > Tasarım ve Biçim sekmeleri komut düğmelerini kullanarak eklediğiniz SmartArt grafiklerini biçimlendirin. PowerPoint ekranında bir yere tıklayın.

Office_2013_Tips_34_2_622

4. Aşağıda bir çok süreci ifade etmek için kullanılan SmartArt grafiği örnekleri yer almaktadır.

Office_2013_Tips_34_3_622

 

Daha fazla Office 2013 ipucu için tıklayın…